Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Adobe zastavila vývoj Flash Player

Adobe zastavila vývoj Flash Player

10.11.2011 14:47, ADBE

Adobe Systems zastavila vývoj svého pluginu pro mobilní prohlížeče Flash Player.

Tímto rozhodnutím zřejmě končí dlouhodobá bitva mezi Adobe Systems a společností Apple, když se Steve Jobs o Flash Player vyjádřil opakovaně jako o neefektivním, nespolehlivém a naprosto nevhodném pro mobilní zařízení a odmítl jej používat ve výrobcích Applu.
Výrobci, kteří v současnosti používali Flash Player, tak pravděpodobně přejdou na novější technologii Adobe, která bude podporovat jazyk HTML5.
Zrušení vývoje Flash Playeru znamená konec mírné výhody produktů Motorola Mobility, Research in Motion či Samsung nad Applem, když se tyto společnosti vychloubaly podporou tohoto pluginu. Apple, Google či Microsoft dosud používaly ve svých mobilních zařízeních technologie pracující na bázi HTML5.
Společnost včera oznámila restrukturalizaci, kdy propustí zhruba 7 % zaměstnanců, a snížila výhled růstu tržeb v roce 2012 na 4 až 6 % - konsensus přitom ležel na 9 %. analytici se shodují na tom, že z dlouhodobého hlediska má Adobe silný potenciál. V krátkém období by však akcie společnosti mohly trpět, dokud společnost nepřesvědčí investorskou veřejnost o své schopnosti znovu ukázat silný růst.

Zdroj: Bloomberg, Reuters


Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,1999025,67110
USD21,2161022,50590
GBP28,4511730,18083
CHF25,7915227,35948
PLN5,664516,00889

Kompletní informace zde