Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Dolní komora italského parlamentu úspory schválila, jednání v Maďarsku přerušena

Dolní komora italského parlamentu úspory schválila, jednání v Maďarsku přerušena

16.12.2011 13:52

Italský balík vládních úsporných opatření byl dnes v dolní komoře bez problémů schválen.

Hlasování spojil kabinet premiéra Montiho se žádostí o vyslovení důvěry. Zvýšení daní a výdajové škrty ve výši 33 mld. EUR schválila sněmovna většinou 495 hlasů proti 88. Návrh musí projít ještě senátem. Díky široké podpoře současného kabinetu se ale očekává přijetí ještě před Vánoci.
Méně příznivá zpráva přišla z Maďarska. Evropská komise společně s Mezinárodním měnovým fondem předčasně ukončila tamní neformální jednání o mezinárodní pomoci Maďarsku. Jak uvedl mluvčí komisaře EU pro hospodářské a měnové otázky Olliho Rehna - Amadeu Altafaj, důvodem byly neshody s vládou ohledně nového zákona o centrální bance.
Komise neobdržela záruky týkající se úmyslů maďarské vlády. Zákon by mohl oslabit její nezávislost.

Zdroj: Reuters


Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,2299825,70302
USD21,3073222,60268
GBP28,5229930,25701
CHF25,7556127,32139
PLN5,662096,00631

Kompletní informace zde