Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Akcie na pražské burze většinou ztrácely, proti trhu Komerční banka za slušného zájmu kupců

Akcie na pražské burze většinou ztrácely, proti trhu Komerční banka za slušného zájmu kupců

24.8.2012 17:30

Pražská burza - měřena indexem PX - si dnes odepsala 1% tažena dolů především akciemi rakouské Erste (-2,7%), jež v úvodu zamířily pod 400 Kč hranici a svůj propad v průběhu dne dále prohlubovaly v návaznosti na negativní sentiment v Evropě. Naopak akcie KB byly dnes pod taktovkou silnějších kupců, kteří posunuli titul po negativním otevření rychle do kladného teritoria. Při objemu bezmála za 700 mil. Kč (nejvyšší objem v tomto roce) se akcie posunula o +0,7% vzhůru a přiblížila se tak opět letošnímu maximu. Spatřují institucionální investoři i na těchto úrovních v KB „bezpečný přístav"? Defenzivní ČEZ pokračoval v mírném růstu (objem 227 mil. Kč) a připsal si tak 7.pozitivní den v řadě. Nejen česká utilita zůstává v těchto týdnech poptávána - řada velkých elektrárenských společností zaznamenala v uplynulém měsíci slušný růst - E.ON +8%, Enel +19%, GDF Suez +15%. Telefonica ČR naopak podlehla výběru zisků (-1,7%) a posunula se blíže ke 400 Kč hranici. NWR nedokázalo navázat na včerejší povýsledkový růst a uzavíral za malého zájmu investorů o 0,6% níže při obchodech zpět u 95 Kč.


V mezitýdenním srovnání si tak index PX odepsal mírných 0,2%, příští týdny slibují zajímavou podívanou (především pod taktovkou centrálních bank a vládních autorit).


David Lamač, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,1999025,67110
USD21,2161022,50590
GBP28,4511730,18083
CHF25,7915227,35948
PLN5,664516,00889

Kompletní informace zde