DAX stagnuje před daty z USA
DAX stagnuje před daty z USA
Německý DAX se v průběhu včerejšího dne posunul v rámci růstového trendu opět o něco výš a zavíral podruhé v řadě nad hranicí 6.000 bodů. K více jak pětiletému maximu 6.140 bodů z 9.5.2006 mu zbývá už pouze něco málo přes 1%. Na trh se přenášel optimismus z býčí nálady na Wall Street, ale k překonání rekordu by to v příštích dne nemuselo stačit. Dnes se index pohybuje v blízkosti svých včerejších závěrečných hodnot. Investoři všeobecně vyčkávají na odpolední data o nezaměstnanosti v USA. Největší zisky z indexu DAX si připisují Thyssenkrupp a MAN. Výrobce kamionů pokračuje ve volatilním obchodování z posledních dní, kdy se řešil majetkový vstup do konkurenční Scanie a naopak koupě podílu ze strany Volkswagenu. Největší propad zaznamenává Deutsche Telekom, když analytici Deutsche Bank snížili doporučení pro Vodafone z „buy“ na „hold“.
Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek
Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
Nejnovější:
- Americké akcie se obchodují bez jasného směru, výsledky zveřejnily Coca-Cola, PayPal, Kraft Heinz
- USA: Index cen domů FHFA v únoru meziměsíčně vzrostl o 0,1 % při očekávání růstu o 0,3 %
- Společnost Kraft Heinz reportovala výsledky za 1Q a snížila výhled očištěného zisku na akcii
- Coca-Cola reportovala očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním analytiků
- Americké futures kontrakty oscilují kolem nuly
- USA: Velkoobchodní zásoby v březnu dle předběžných dat vzrostly o 0,5 % při očekávání 0,6 %
- PayPal vykázal výnosy za 1Q mírně pod očekáváním, výhled kvůli globální nejistotě ponechal nezměněný
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,03 %), ropa (-1,60 %), měď (+1,22 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,91
- Photon Energy zveřejnil výroční zprávu za rok 2024