Americká společnost L Brands zveřejnila výsledky za 1Q FY18, tržby meziročně splnily odhady trhu
Výsledky L Brands (LB) za 1Q 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
1Q 2018 | Konsensus 1Q 2018 | 1Q 2017 | ||
Tržby (mld. USD) | 2,626 | 2,626 | 2,437 | |
Čistý zisk (mil. USD) | 47,5 | -- | 94,1 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,17 | 0,153 | 0,33 |
L Brands LOGO
Výsledky za první kvartál, tržby meziročně vzrostly
Mezinárodní prodejce parfémů, luxusního prádla a kosmetiky L Brands zveřejnil výsledky za první kvartál fiskálního roku 2018. Tržby za první tři měsíce fiskálního roku meziročně vzrostly o 8 % na 2,626 mld. USD. Růst tržeb z oblasti Victoria´s Secret meziročně vzrostl o 15 p.b. oproti období prvního čtvrtletí roku 2017, kdy růst tržeb klesl o 14 %. Celkové tržby z oblasti Victoria´s Secret vzrostly v prvním kvartálu na 1,589 mld. USD. Oblast Bath & Body Works zvýšila růst tržeb meziročně na 8 % (z 2 %) a celkové tržby z této oblasti dosáhly 760,4 mil. USD. Zisk na akcii stejně jako čistý zisk meziročně klesl.
Celkové množství prodejních poboček společnosti kleslo za první tři měsíce roku 2018 na 3069, přičemž společnost v oblasti Victoria´s Secret uzavřela šest prodejen a jednu otevřela. V oblasti Bath & Body Works uzavřela jedenáct poboček a třináct jich otevřela.
Snížení výhledu na rok 2018
Společnost snížila výhled na zbytek roku 2018, přičemž hlavní složka, kde očekávají slabší hodnoty je zisk na akcii. V celoročním vyjádření zisk na akcii vidí v rozmezí 2,7 až 3,0 USD za akcii oproti předchozím odhadům 2,95 až 3,25 USD za akcii. V dalším čtvrtletí předpokládají růst zisku na akcii 0,3 až 0,35 USD za akcii, načež konsensus (Bloomberg) byl stanoven na 0,4 USD za akcii.
Akcie společnosti L Brands se obchodují na Newyorské burze cenných papírů pod tickerem (LB), přičemž v předobchodní fázi oslabují o 4,85 % na 32,40 USD za akcii.
Detailní informace a kompletní čtvrtletní zpráva k nalezení zde.
L Brands Inc (LB) ke včerejšímu dni na 34,05 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 9,5 | P/E | 11,1 |
Vývoj za letošní rok (%) | -43,5 | Očekávané P/E | 11,7 |
52týdenní minimum (USD) | 30,7 | Prům. cílová cena (USD) | 38,5 |
52týdenní maximum (USD) | 63,1 | Dividendový výnos (%) | 7,0 |
Zdroj: Bloomberg, Financial Times, L Brands
Jan Paščenko, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Pražská burza ve středu odepisovala
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA se k 25. dubnu snížily o 2 696 tis. barelů
- USA: Pokračující prodeje domů v březnu meziměsíčně vzrostly o 6,1 % při očekávání 1 % růstu
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v březnu meziročně vzrostl o 2,3 % s očekáváním 2,2 %
- Americké indexy v červeném, před trhem byl reportován pokles HDP a výsledky oznámil Caterpillar
- USA: Osobní příjem v březnu vzrostl o 0,5 % při očekávání růstu o 0,4 %
- Volkswagen reportuje v 1Q smíšeně: dodávky dle očekávání, pokles čistého zisku a zachování výhledu
- Starbucks reportoval slabší porovnatelné tržby, provozní zisk meziročně poklesl o 45 %
- Americké futures se obchodují v červeném
- USA: Index nákladů práce v 1Q vzrostl o 0,9 % v souladu s očekáváním