K odkupu Monsanta společností Bayer za 63 mld. USD dojde již tento čtvrtek
Německá agrochemická a farmaceutická společnost Bayer plánuje dokončit odkup společnosti Monsanto za 63 mld. USD již tento čtvrtek (7.6.2018). Spojení společností vytvoří na trhu globálně největšího výrobce zemědělských semen a pesticidů. Spojení bylo domluveno již v roce 2016, avšak odkup pozastavily regulatorní orgány ve snaze omezit monopolní tlaky. Teprve minulý týden získal Bayer poslední potřebné povolení od Ministerstva spravedlnosti Spojených států amerických, přičemž musel přislíbit likvidaci svých aktiv v hodnotě 9 mld. USD. Druhé podstatné povolení od Evropské unie Bayer získal již v březnu tohoto roku.
Bayer, Monsanto Logo
Nová skupina bude vystupovat pouze pod jménem Bayer. Jméno Monsanto, které bylo v minulosti spojeno s útoky aktivistů lobujících proti produkci geneticky upravených potravin, bude zrušeno.
Bayer očekává od spojení s Monsanto významný růst v oblasti očištěného zisku na akcii, který předpokládá vyšší o dvojciferné procento do konce fiskálního roku. Následkem dokončení odkupu plánuje Bayer upsat 75 milionů nových akcii s cenou 81 USD za akcii stávajícím investorům, kteří obdrží právo získat až 2 akcie za každých 23 již vlastněných akcií.
Akcie Bayer aktuálně posilují na německém systému XETRA pod tickerem (BAYN) o 0,5 % na 103,86 EUR za akcii. Akcie Monsanta (MON) v předobchodní fázi posilují na Newyorské burze cenných papírů 0,03 % na 127,60 USD za akcii.
Zdroj: Financial Times
Jan Paščenko
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza začíná týden růstem, akcie společnosti Bayer oslabují po prohraném soudu v USA
- DAX posiluje, Friedrich Merz oznámil záměr investovat stovky miliard EUR do obrany a infrastruktury
- Německé akcie v úvodu rostou, Amazon učinil svoji největší objednávku od Daimler Truck
- Bayer reportoval pod očekáváním za 3Q, společnost v roce 2025 očekává pravděpodobný pokles tržeb
- Frankfurt po otevření klesá, analytici očekávají u Bayeru slabší výsledky za 3Q
Nejnovější:
- S&P 500 po slibném úvodu přetáčí do červeného teritoria
- Frankfurtská burza na začátku týdne nepatrně posílila
- Pražská burza v úvodu týdne klesá
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v dubnu na -35,8 b. při očekávání -14,2 b.
- Přední americké indexy na začátku pondělního obchodování oscilují kolem nuly
- Projekce hospodaření Erste Group za 1Q 2025
- Americké futures kontrakty se obchodují s nevýraznými pohyby
- Makroekonomický výhled na tento týden: Report z trhu práce (USA), vývoj HDP napříč regiony,..
- Erste zvažuje koupi 49% podílu v polské divizi Santanderu
- Vývoj cen komodit: Pšenice (-1,83 %), kukuřice (-1,29 %)