US trhy v průběhu čtvrtečního obchodování stagnují
Index S&P 500 0,12 % na 4319,58 b. Index Dow Jones -0,06 % na 33645,79 b. Index Nasdaq Composite 0,11 % na 13328,633 b.
Obchodování v US pokračuje smíšeně a ovlivňuje jej výsledková sezona. Indexy přidávají desetinu procenta a dostávají se z červených čísel. Přibližně polovina společností roste. Ze sektorů se nejlépe daří komunikacím a technologiím. Ztráty generují reality a nezbytná spotřeba. Sektor realit negativně reaguje na pokles prodeje existujících domů, které v září pokleslo o 2 %.
Výsledková sezona je v plném proudu.
Report výsledků za 3Q potěšil akcionáře společnosti AT&T. Telekomunikační gigant informoval o navýšení klíčového indikátoru ziskovosti free cash flow na hodnotu 5,2 mld. USD. Očištěný provozní zisk EBITDA by dle společnosti měl zaznamenat meziroční růst o 4 %. Akcie zpevňují o 7,92 %.
Další společností oznamující výsledky byl Netflix Inc. Streamovací společnost zaznamenává vysoký nárůst předplatitelů o víc než 10 %, na kterém se podepsala i snaha o zamezení sdílení přístupových údajů. Výnosy dosahují růst o 7,8 % na 8,54 mld. USD. Akcie skočila o 15,97 %.
Výsledky za 3Q odprezentovala i Tesla Inc. Hrubá marže klesá na 17,9 % a zisk meziročně klesá o 37 %. Tržní pokles ceny akcií dosahuje 9,42 %.
Solidní výsledky představil Philip Morris International Inc. EPS narostlo o 20,3 %, výnosy dosahují růstu 9,3 %. Provozní marže dosáhla 40,8 % a vzrostla o 1,4 procentního bodu. Došlo i k navýšení čtvrtletní dividendy na 1,3 USD. Ani dobré výsledky nestačí na pozitivní náladu u obchodování a akcie padají o 2,42 %.
Akcie provozovatele nákladní dopravy Union Pacific Corp. rostou o 4,03 % poté, co společnost oznámila zisk na akcii ve výši 2,51 USD a předčila tak očekávání. Spíše negativně vyznívá reportovaný čistý zisk společnosti při poklesu o 19 %.
US 10tileté státní dluhopisy dosahují výnosu 4,97 % a jsou na dostřel psychologické hranice pěti procent, kterou bylo možné naposledy vidět v roce 2007. Dnešní maximum dosáhlo 4,996 %.
Po zveřejnění US zásob plynu, které vzrostly o 97 mld kubických stop na komoditním trhu klesají ceny zemního plynu o 3,21 %.
Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dosáhl 198 tis. při očekávání 210 tis nových žádostí. Šéf US centrální banky Powell ve svém projevu nevyloučil další nárůst sazeb s odvoláním právě na trh práce a inflaci.
Index S&P 500 +0,12 % na 4319,58 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Sektor komunikací | +1 % | Nezbytná spotřeba | -1,6 % |
Informační technologie | +0,4 % | Reality | -1,2 % |
Energie | +0,3 % | Zdravotní péče | -0,5 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Netflix (NFLX) | +16 % | Genuine Parts (GPC) | -12 % |
AT&T (T) | +8,1 % | Rollins (ROL) | -9,2 % |
Union Pacific (UNP) | +4,2 % | Tesla (TSLA) | -9,2 % |
DaVita (DVA) | +4,1 % | Discover Financial Services (DFS) | -7,6 % |
Las Vegas Sands (LVS) | +4,1 % | BLACKSTONE ORD (BX) | -6,7 % |
Zdroj: Reuters
Marek Kameništiak
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Amerika prodlužuje růstovou sérii
- Smíšené obchodování v USA
- Frankfurtská burza uzavírá dnešní obchodní seanci s růstem
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- Farmaceutická společnost Gilead Sciences reportovala za 1Q, tržby nedosáhly na konsensus Wall Street
- Americké indexy v úvodu mírně oslabují, pokračuje výsledková sezóna
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan podle konečných dat v dubnu na 52,2 b.
- AbbVie v 1Q překonala odhady tržeb díky imunologickým lékům Skyrizi a Rinvoq, výhled EPS byl navýšen
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhu v mírném poklesu
- Výrobce čipů Intel dosáhl solidních tržeb v 1Q, výhled pro příští kvartál zaostal za očekáváním