Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > JPMorgan bez problémů překonal odhady analytiků

JPMorgan bez problémů překonal odhady analytiků

14.7.2011 13:34, JPM

J.P.Morgan, jedna z pěti největších amerických bank, dnes uveřejnila výsledky za druhý kvartál letošního fiskálního roku. Důležité ukazatele zaznamenaly růst a podařilo se jim tak překonat i odhady analytiků, které byly ohledně amerického bankovního sektoru v posledním kvartále poměrně pesimistické.

Tržby na úrovni 26,78 mld. USD překonaly konsensus 24,91 mld. USD a znamenaly 7 % růst oproti loňské hodnotě, respektive 6 % mezikvartální růst. Zisk na akcii se vyšplhal na 1,27 USD, čekalo se 1,21 USD (před rokem 1,09 USD), čistý zisk 5,4 mld. USD. Banka také rozpustila 1 mld. rezerv určených pro nedobytné pohledávky, když klesá počet osobních bankrotů. Pro analytiky není toto číslo novinkou, očekávali rozpuštění rezerv mezi 1 a 2 mld. USD.


Silné tržby přinesl segment investičního bankovnictví (loni Q2: 6,3 mld. USD, letos Q1: 8,2 mld. USD, Q2: 7,3 mld. USD), mírnějšího růstu dosáhlo retailové bankovnictví (loni Q2: 7,8 mld. USD, letos Q1: 6,3 mld. USD, Q2: 8 mld. USD). Příjmy ze služeb spojených s kreditními kartami dokonce poklesly (loni Q2: 4,217 mld. USD, letos Q1: 4 mld. USD, Q2: 3,9 mld. USD) o 7 %. Úspěchu dosáhl při 9 % meziročním růstu segment komerčního bankovnictví, když objem půjček nadále rostl. Tržby segmentu Treasury & Securities Services vzrostly meziročně o 3 %, segment Asset Management zaznamenal růst o 23 %.


J.P. Morgan byl jedinou z pěti velkých amerických bank (Citigroup, BofA, Goldman Sachs, Morgan Stanley), u něhož byli analytici natolik optimističtí, že za poslední kvartál zvýšili své odhady. The Wall Street Journal uvádí, že ze poslední tři měsíce analytici snížili svá očekávání u těchto pěti bank o celých 40 %. Pesimismus pramení především z globálního poklesu příjmů z obchodování na akciových burzách, které nedokáže vyrovnat ani mírné posílení na poli investičního bankovnictví. Jako další bude zítra před otevřením trhu reportovat Citigroup. Banka J.P.Morgan překonala konsensus v každém z posledních deseti kvartálech, kromě jediného případu to ovšem jejím akciím příliš nepomohlo.


Z 37 analytických společností oslovených agenturou Bloomberg jich 31 doporučuje nákup akcií JPM, ani jedna společnost nedoporučuje prodej. Průměrná cílová cena je 54,50 USD.

Akcie společnosti (JPM) v předobchodní fázi posilují o 2,45 % na 40,59 USD.

Zdroje: J.P. Morgan, Bloomberg, Wall Street Journal, MarketWatch


Pavel Šlechta, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,2091225,68088
USD21,2932522,58775
GBP28,3458730,06913
CHF25,6823427,24366
PLN5,665436,00987

Kompletní informace zde