V Itálii zůstává situace kritická
Prudké nárůsty počtu nakažených a plnící se kapacity nemocnic. Itálie se v těchto dnech potýká s velkými problémy.
Italský premiér Giuseppe Conte dnes uvedl, že uzavření země se prodlouží ze současného ukončení datovaného na 3. dubna. Důvodem je prudký nárůst obětí. Zároveň dojde k ještě většímu omezení, co se pohybu osob týče.
Jeho slova potvrzují spekulace, že tamější vláda prodlouží uzavření státu na delší dobu s tím, jak se situace v Itálii zhoršuje.
Za těchto pravidel Italové smí opustit své domovy pouze když dochází pro jídlo či léky, dochází do práce či dělají další nezbytné aktivity. Většina obchodu byla nucena zavřít do 25. března, nicméně toto datum bude také zřejmě prodlouženo.
Během prvního týdne kontrol asi 43 tisíc lidí porušilo zavedená pravidla.
Dle dostupných dat se počet úmrtí zvyšuje vysokým tempem. V úterý oproti předchozímu dni zemřelo o 345 lidí více a ve středu to bylo již o 475 lidí.
Zároveň dramaticky narůstá počet potvrzených případů v zemi. Ve středu bylo nakažených nejméně 35 713 a oproti úterý toto číslo vzrostlo o 2 648.
Zdravotnickému zařízení v nejpostiženější oblasti v zemi hrozí, že brzy již nebude moci přijímat nové pacienty. „Zdravotnická zařízení již brzy nebudou schopny pomoci dalším lidem s koronavirem,“ uvedl guvernér Attilio Fontana když urgoval, aby lidé zůstávali doma.
Zdroj: CNBC
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Konferenční hovor Erste Group 1Q 2025: Potenciální akvizice Santander Bank Polska
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,92
- Vývoj cen komodit: Měď (-4,63 %), stříbro (-3,19 %) a zemní plyn (-1,74 %)
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 25. dubnu poklesl o 4,2 %
- Eurozóna: HDP ve 1Q dle předběžných dat meziročně vzrostl o 1,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
- Obchodní hodiny během květnových svátků
- Booking Holdings reportoval za 1Q, očištěná EBTIDA překonala očekávání analytiků o více než 40 %
- Visa reportovala silný očištěný zisk na akcii a oznámila nový program zpětného odkupu akcií
- Colt CZ zveřejnil výroční finanční zprávu za rok 2024
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,93