Akcie Intelu v reakci na změnu CEO obdržely několik povýšení analytiků
Americký výrobce čipů Intel včera oznámil výměnu na postu generálního ředitele. Aktuální ředitel Bob Swan setrvá na postu generálního ředitele do 15. února, poté bude nahrazen Patem Gelsingerem. Kromě toho Intel uvedl, že zaznamenal velký pokrok ve vývoji 7nm čipů. Další informace by měla společnost poskytnout 21. ledna při zveřejňování výsledků za čtvrté čtvrtletí roku 2020.
Gelsinger je vysoce respektovaný CEO a zkušený veterán v odvětví, ve kterém Intel působí. V současnosti vede společnost VMware. Ve společnosti Intel, kde mimo jiné nastartoval svoji kariéru, pracoval po 30 let.
Akcie společnosti Intel se dočkaly ve čtvrtek zvýšení hodnocení od několika analytiků.
Americká investiční banka Morgan Stanley zvýšila investiční doporučení ze stupně „equal-weight“ na stupeň „overweight“. Tato americká banka taktéž zvýšila cílovou cenu akcie z 60 USD na 70 USD. Gelsinger je pravděpodobně nejlepší volba pro Intel, avšak nevypadá to na rychlý vzestup, uvedla Morgan Stanley, která vidí světlo na konci tunelu: výměna CEO by měla objasnit rozhodnutí týkající se výroby.
Investiční banka Needham & Company zvýšila investiční doporučení ze stupně „hold“ na „buy“. Cílová cena je touto společností nastavena na 70 USD. „Gelsinger by měl být schopný identifikovat jakoukoli slabinu v podnikovém plánu a pomoct společnosti znovu vybudovat vedoucí postavení na trhu s procesory“, uvedla.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Akcie v zámoří rostou, reportovaly Intel, Charter Communications a Deckers Outdoor
- Intel ve 2Q překonal očekávání na tržbách, marže však zaostaly
- Hlavní americké akciové indexy rostou do 0,5 %, výsledky zveřejnily Verizon a Domino’s Pizza
- Wall Street otevírá úterní seanci v záporu, analytik z HSBC snížil doporučení u tří největších bank
- Americké akcie v úvodní hodině posilují, Intel chce dle Bloombergu zavřít autočipovou divizi
Nejnovější:
- Zámořské akcie před zítřejším FEDem oslabily
- Americké akcie mírně oslabují
- Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci růstem, Deutsche Post hrozí pokuta za „greenwashing“
- Očištěná provozní marže přepravní společnosti UPS ve 2Q trh nepotěšila
- Spotify reportovalo ztrátu, výhled na 3Q zaostal za odhady analytiků
- Pražská burza stoupla na nové historické maximum
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červenci na 97,2 b. při očekávání 96 b.
- USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v červnu na 7437 tis. při očekávání 7525 tis.
- USA: Index cen domů dle FHFA v květnu meziměsíčně klesl o 0,2 % podle očekávání
- Americké indexy se v úvodu obchodují smíšeně v záplavě výsledkových reportů