Maďarský soud zamítl odvolání VIG ve věci akvizice aktiv Aegon, pojišťovna tak dále čeká na souhlas
Rakouská Vienna Insurance Group, snažící se o převzetí středo- a východoevropských aktiv pojišťovny Aegon, neuspěla u budapešťského metropolitní soudu, který dokončení transakce prozatím blokuje. Pojišťovna dnes oznámila, že soud zamítl její odvolání proti verdiktu ministerstva vnitra.
Zatímco Evropská unie akvizici středo- a východoevropských aktiv pojišťovny Aegon svým souhlasem posvětila letos v srpnu, Maďarsko svůj souhlas stále neudělilo. Po dubnovém vyslovení nesouhlasu maďarským ministerstvem vnitra společnost 5. května 2021 podala stížnost k budapešťskému metropolitnímu soudu, který ji však zamítl a VIG bude muset k úspěšnému dokončení projevit další snahu.
CEO Elisabeth Stadler k situaci uvedla: „Litujeme tohoto prozatímního procesního kroku a do 30 dnů se proti rozhodnutí budapešťského metropolitního soudu odvoláme k maďarskému nejvyššímu soudu. Bez ohledu na to pokračujeme v konstruktivní debatě s ministerstvem financí, abychom si vyjasnili možnosti pozitivního uzavření akvizice.“
Akcie Vienna Insurance Group (BAAVIG) posilují na pražské burze o 1,14 % na 620 Kč, na RM-SYSTÉMu se akcie obchodují na 618 Kč.
Zdroj: Vienna Insurance Group
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza v úvodu obchodování posiluje, ČEZ nad 1 100 Kč
- VIG: Erste Group Bank zvyšuje cílovou cenu na 47 EUR se stávajícím doporučením "buy"
- Dividenda Vienna Insurance Group v roce 2025 a dalších letech
- VIG získal téměř 49% podíl v polském finančním brokeru Phinance
- VIG: HSBC zvyšuje cílovou cenu na 43 EUR se stávajícím doporučením "buy"
Nejnovější:
- S&P 500 po slibném úvodu přetáčí do červeného teritoria
- Frankfurtská burza na začátku týdne nepatrně posílila
- Pražská burza v úvodu týdne klesá
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v dubnu na -35,8 b. při očekávání -14,2 b.
- Přední americké indexy na začátku pondělního obchodování oscilují kolem nuly
- Projekce hospodaření Erste Group za 1Q 2025
- Americké futures kontrakty se obchodují s nevýraznými pohyby
- Makroekonomický výhled na tento týden: Report z trhu práce (USA), vývoj HDP napříč regiony,..
- Erste zvažuje koupi 49% podílu v polské divizi Santanderu
- Vývoj cen komodit: Pšenice (-1,83 %), kukuřice (-1,29 %)