ČEZ nabízí obcím spolupráci při výstavbě větrných parků, podepsal první smlouvu
Během sedmi let by měl v obci Zátor u Krnova vyrůst větrný park o výkonu až 20 MW. Jednání o výstavbě větrných farem probíhají i s dalšími obcemi.
ČEZ se dohodl s obcí Zátor u Krnova a podepsal vůbec první smlouvu o spolupráci při výstavbě větrného parku. Spolupráce bude dle smlouvy fungovat na bázi spoluvlastnictví, obcím tak budou částečně náležet příjmy z provozu.
Projekt by mohl být realizován do 7 let. Výkon této větrné farmy by měl být přibližně 20 MW (cca 5 turbín), což by mohlo pokrýt spotřebu zhruba 25 obcí o velikosti obce Zátor.
Jednání probíhají i v dalších krajích, kde by se z hlediska větrného potenciálu vyplatilo investovat, vyloučena jsou všechna ochranná pásma či letové zóny. Do roku 2030 plánuje ČEZ vybudovat obnovitelné zdroje o výkonu až 6000 MW.
Akcie ČEZu (BAACEZ) posilují na pražské burze o 0,95 % na 793 Kč, na RM-SYSTÉMu pod stejným tickerem připisují 0,63 % na 794 Kč.
Zdroj: ČEZ
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- ÚOHS zamítl rozklad EDF, ČEZ může podepsat smlouvu s KHNP na výstavbu jaderných bloků v Dukovanech
- ČEZ je údajně blízko prodeji většinového podílu EDU II státu
- ČEZ: Trigon Dom Maklerski zvýšil cílovou cenu z 922,60 na 1072,6 Kč a ponechal doporučení na „sell“
- ČEZ dokončil prodej podílu ve společnosti Veolia Energie ČR
- ČEZ bude odebírat uran od kazašské společnosti Kazatomprom
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá úterní seanci růstem o 0,58%.
- DAX rostl bezmála o 0,7 %, Rheinmetall je po výsledcích blizko historickému maximu
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- Dividenda Philip Morris ČR v roce 2025 a dalších letech
- UPS reportovala výsledky za 1Q, společnost plánuje propustit 20 tis. zaměstnanců
- Moneta Money Bank stáhla pražskou burzu do záporu
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v dubnu na 86 b. při očekávání 88 b.
- USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v březnu na 7192 tis. při očekávání 7500 tis.
- Americké akcie se obchodují bez jasného směru, výsledky zveřejnily Coca-Cola, PayPal, Kraft Heinz
- USA: Index cen domů FHFA v únoru meziměsíčně vzrostl o 0,1 % při očekávání růstu o 0,3 %