Manažerské obchody: V prosinci byly aktivní managementy z M&T, Primoco, Pilulky, J&T, CTP i Kofoly
V závěru roku byly na počet transakcí nejvíce aktivní managementy společnosti M&T a Primoco, v obou se uskutečnilo po čtyřech transakcích.
Finanční ředitel Leros (patřící do skupiny Kofola ČS) František Beneš nabyl ve dvou transakcích uskutečněných v obou případech 8.12. celkem 203 akcií za průměrnou jednotkovou cenu 244,51 Kč.
Předseda dozorčí rady M&T 1997 Ivo Ulich nakoupil v prosinci akcie společnosti ve čtyřech transakcích. V datech 14.12. se jednalo o šest kusů a 15.12. pak o čtyři kusy za stejnou jednotkovou cenu ve výši 30000 Kč. V nákupech pokračoval i 19.12., kdy pořídil čtyři akcie a 20.12., kdy koupil dvě akcie za totožnou jednotkovou cenu 31000 Kč.
Obchodovalo se i ve společnosti Primoco UAV SE, předseda dozorčí rady Gabriel Fülöpp prodával akcie ve čtyřech transakcích. První tři se uskutečnily ve třech dnech po sobě a to konkrétně 21.12. za jednotkovou cenu 380 Kč v objemu 900 ks, 22.12. prodával 100 akcií za jednotkovou cenu 394 Kč a 23.12. za cenu 400 Kč celkem 300 kusů akcií. Poslední obchod se uskutečnil 29.12. v největším objemu 1100 kusů za jednotkovou cenu 428 Kč.
Aktivní byl i CEO společnosti Pilulka Lékárny Martin Kasa. Ten nakoupil akcie 30.12. v celkovém objemu 300 kusů za jednotkovou cenu 650 Kč.
Adam Tomis, člen investičního výboru J&T Arch Investments, nakupoval investiční akcie z tohoto fondu v celkovém objemu 2066116 kusů za jednotkovou cenu 1,21 Kč k datu 27.12. Akcie byly pořízeny v rámci primárního úpisu za cenu ke dni 30.9. vyhlášenou J&T Investiční společností.
Nakupovalo i vedení developerské společnosti CTP. Pavel Trenka, zastávající post nevýkonného ředitele, pořídil 23.12. celkem 9208 akcií za jednotkovou cenu 10,86 EUR. V nákupech pokračoval i 27.12., kdy koupil dalších 9310 kusů akcií za jednotkovou cenu 10,74 EUR.
Zdroj: ČNB, CTP
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Primoco v roce 2024 zaznamenalo meziroční pokles a nedosáhlo na svůj výhled
- Pilulka zveřejnila výsledky za rok 2024 a představila svůj restrukturalizační plán
- CTP: BNP Paribas snížilo cílovou cenu z 19 EUR na 18 EUR se stávajícím doporučením „outperform“
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně klesá, dvě brokerské firmy upravily cílovou cenu akcií CTP
- CTP: KBC Securities přistoupily k mírnému snížení cílové ceny z 19,3 EUR na 19,25 EUR
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá úterní seanci růstem o 0,58%.
- DAX rostl bezmála o 0,7 %, Rheinmetall je po výsledcích blizko historickému maximu
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- Dividenda Philip Morris ČR v roce 2025 a dalších letech
- UPS reportovala výsledky za 1Q, společnost plánuje propustit 20 tis. zaměstnanců
- Moneta Money Bank stáhla pražskou burzu do záporu
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v dubnu na 86 b. při očekávání 88 b.
- USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v březnu na 7192 tis. při očekávání 7500 tis.
- Americké akcie se obchodují bez jasného směru, výsledky zveřejnily Coca-Cola, PayPal, Kraft Heinz
- USA: Index cen domů FHFA v únoru meziměsíčně vzrostl o 0,1 % při očekávání růstu o 0,3 %