Tesla zveřejnila produkci v 1Q kvartálu 2023, při slevách jsou prodeje v souladu s očekáváním
Americká automobilka Tesla zveřejnila produkci. Společnost vytvořila o 18 tis. vozů více, než dokázala prodat. Zveřejněná čísla jsou v souladu s očekáváním, dle některých analytiků ale trh očekával více.
V prvním kvartálu 2023 Tesla vyprodukovala přes 440 tis. vozidel a očekávalo se 432 tis. Prodat se společnosti podařilo 422 tis. vozů při očekávání 421 tis. Oproti čtvrtému kvartálu šlo o nárůst v prodejích o 4 %. Nutné je ale započítat velké slevy, které Tesla nabízela. Konkrétně Model Y byl zlevněn o 20 % a třída těch nejdražších vozů o desítky tisíc dolarů.
Elon Musk v druhé polovině ledna uvedl, že objednávky přichází dvojnásobnou rychlostí, než produkce. Reportované hodnoty ale indikují zpomalení prodejů později v kvartálu. Společnost ve finále vytvořila o 18 tis. více automobilů, než byla schopná prodat.
Dle analytiků z BloombergNEF může tento rok Tesla očekávat tvrdou konkurenci ve formě čínské automobilky BYD Co., kterou navíc financuje gigant Berkshire Hathaway.
Automobilku Tesla jsme vám představili zde. Shrnuli jsme také analytická očekávání zde.
Akcie Tesla (TSLA) klesají o 5,26 % na 196,54 USD.
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie rostou, reportovaly Tesla, Philip Morris International, AT&T, Thermo Fisher a další
- Tesla zveřejnila výsledky za 1Q, v klíčových metrikách nedosáhla očekávání analytiků
- Wall Street se zelená
- Americké akcie v úvodu obchodovaní oslabují, Tesla oznámila dodávky vozidel za 1Q
- Tesla v 1Q dodala meziročně o 13 % méně vozidel a zaostala za očekáváním analytiků
Nejnovější:
- Frankfurtská burza roste, společnost Merck KGaA koupí SpringWorks Therapeutics za 3,9 mld. EUR
- Pražská burza v úvodu mírně roste, dnes je poslední den s nárokem na dividendu u Monety na BCCP
- Společnosti Karo Leather se v úvodu roku 2025 daří navyšovat produkci i marže
- Asijsko-pacifický region posiluje, Toyota Motor zvažuje odkup společnosti Toyota Industries
- Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu akcií na 27 USD při stálém doporučení "neutral"
- Akciový výhled
- Primoco v roce 2024 zaznamenalo meziroční pokles a nedosáhlo na svůj výhled
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Erste: Keefe Bruyette & Woods zvýšila cílovou cenu na 81 EUR se stávajícím doporučením „outperform“
- Očekávané události: Index výrobní aktivity dallaského Fedu (USA)