CTP zveřejnila své výsledky za 1Q a potvrdila roční výhled
Dnes ráno před otevřením trhu zveřejnila realitní skupina CTP své hospodářské výsledky za 1Q 2023. Zisk na akcii dosáhl 0,18 EUR, čímž je společnost na cestě k naplnění svého ročního výhledu ve výši 0,72 EUR. Od 9:00 se bude konat konferenční hovor.
Kvartální výsledky
Čistý příjem z nájmu v uplynulém kvartále dosáhl 130,7 mil. EUR, což představovalo meziroční nárůst o 21,9 %. Čistý příspěvek přecenění ve 1Q vzrostl o 656,8 % na 208,3 mil EUR (v 1Q 2022 činil 27,5 mil. EUR). Očištěný zisk dle standardů EPRA činil 78,3 mil. EUR, ve srovnání se stejným obdobím před rokem se tak jednalo o nárůst 32,1 %. Očištěný zisk na akci dle standardů EPRA reportovala CTP ve výši 0,18 EUR, což meziročně představovalo nárůst 25,2 %.
Výhled na rok 2023
Společnost potvrdila svůj předchozí výhled na zisk na akcii dle standardů EPRA ve výši 0,72 EUR. Dividendový výplatní poměr by se měl pohybovat v pásmu 70–80 %.
Komentář CEO
„Nájemní dynamika zůstává silná, nadále vidíme silnou poptávku, tržní volná místa jsou na historických minimech, zatímco nabídka klesá. Byznysově zajímavý region středovýchodní Evropy v posledních letech vykazuje silný růst a očekáváme, že tento trend bude pokračovat v nadcházejících letech,“ uvedl k výsledkům CEO společnosti Remon Vos.
Akcie CTP
Akcie CTP se obchodují na pražské burze pod tickerem BAACTP, kde včera uzavřely na 266 Kč.
Zdroj: CTP
Olga Švepešová Blaťáková, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- CTP: BNP Paribas snížilo cílovou cenu z 19 EUR na 18 EUR se stávajícím doporučením „outperform“
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně klesá, dvě brokerské firmy upravily cílovou cenu akcií CTP
- CTP: KBC Securities přistoupily k mírnému snížení cílové ceny z 19,3 EUR na 19,25 EUR
- CTP: Oddo BHF snížily cílovou cenu z 21 EUR na 19 EUR, doporučení ponecháno na „Outperform“
- CTP: Barclays snižuje cílovou cenu z 19 EUR na 17 EUR se stávajícím doporučením „overweight“
Nejnovější:
- Colt CZ zveřejnil výroční finanční zprávu za rok 2024
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,93
- Vývoj cen komodit: Měď (-4,58 %), zlato (-2,88 %) a ropa (-1,8 %)
- ČR: Měnová zásoba M2 v březnu meziročně vzrostla o 4,4 %
- Německo: HDP dle předběžných dat meziročně v 1Q klesl o 0,4 % dle odhadů
- Frankfurt v úvodu posiluje, výsledky reportovala Deutsche Post a Mercedes-Benz
- Německo: Míra nezaměstnanosti v dubnu na 6,3 % v souladu s očekáváním
- Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje, reportovaly Erste a Komerční banka
- ČR: HDP v 1Q dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2,0 %
- Asijské akcie obchodují smíšeně, Sony zvažuje oddělení své polovodičové divize