Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone za 9M zaznamenal meziroční růst tržeb o 4,3 %
Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone ve čtvrtek 19.12. zveřejnil výsledky za 9M. Společnost zaznamenala meziroční růst tržeb o 4,3 % a zisk EBITDA dosáhl 17,5 mil. Kč. Podíl zahraničních trhů na celkových tržbách vzrostl na 15 %.
Výsledky za 9M
Tržby společnosti FIXED.zone za devět měsíců vzrostly o 4,3 % meziročně na 335 mil. Kč, což představuje 70 % ročního cíle 475 mil. Kč.
Původní celoroční cíl 500 mil. Kč, který společnost deklarovala s výsledky za rok 2023 se dle Forbes odložil do příštího roku. „O malý chloupek nám to letos uteče,“ potvrdil v rozhovoru pro Forbes Daniel Havner, zakladatel a obchodní ředitel FIXED.zone.
Zisk EBITDA dosáhl 17,5 mil. Kč s marží 5,25 %. Čistý zisk činil 5,9 mil. Kč.
„Provozní náklady v první polovině roku ovlivnil zejména tlak na marže způsobený sezónními výkyvy cen dopravy a inflací. Významným faktorem byla také změna frekvence vyplácení obratových bonusů, které byly nově vypláceny na kvartální bázi. Tento posun se projevil v jejich uplatnění během první poloviny roku a bude zohledněn při očištění celoročních výsledků, aby bylo možné přesně porovnat meziroční vývoj ziskovosti,“ uvádí společnost.
Podíl zahraničních trhů na celkových tržbách meziročně vzrostl z 13,2 % na 15 %. Nejvýznamnějšími zahraničními trhy jsou Slovensko (7 % z celku), Polsko (3 %) a Švédsko (2 %). Z dalších zajímavých trhů je pak společnost aktivní např. v Litvě, Německu či Rumunsku.
Komentář vedení
„Třetí kvartál ukázal, že jsme na správné cestě. Dosažené výsledky potvrzují náš růst. Vánoční sezóna je pro nás klíčová a soustředíme se na efektivní zajištění dostatečných zásob a plynulé dodávky pro naše zákazníky,“ uvedl Jan Moravec, CEO společnosti FIXED.zone.
„Účast na veletrhu IFA v Berlíně byla pro nás důležitou příležitostí prezentovat naše produkty širšímu publiku a posilovat naši značku na mezinárodní úrovni. Během Q3 byl také spuštěn nový D2C e-shop. Cílem tohoto kanálu je podpora značky FIXED při vstupu na nové trhy,“ dodal Daniel Havner.
Akcie FIXED.zone
Akcie FIXED.zone (BAAFIXZO) se na pražské burze obchodují za 126 Kč, na RM-SYSTÉMu za 124 Kč.
Vývoj akcie FIXED.zone
Aktualizace: Přidání kontextu k původnímu cíli 500 mil. Kč z rozhovoru Forbes
Zdroj: FIXED.zone, Forbes
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Na závěr týdne další pokles hodnot indexů v USA.
- Nasdaq roste, DJI klesá.
- Frankfurtská burza v poslední seanci tohoto týdne mírně oslabila
- Charles Schwab reportoval za 1Q, čisté výnosy a očištěný zisk na akcii byly mírně nad očekáváním
- State Street oznámila výsledky za 1Q, celková aktiva pod správou zaznamenala mírný pokles
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 11. dubnu vzrostly o 16 mld. kubických stop
- Akcie na pražské burze v závěru zkráceného týdne rostly
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, reportovaly UnitedHealth, American Express a další
- American Express v 1Q reportovala zisk na akcii nad očekávání a potvrdila svůj roční výhled
- Americké futures se obchodují smíšeně