Netflix oznámil svou filmovou nabídku pro rok 2021
Netflix se v úterním oznámení chlubí paletou 70 vlastních filmů pro rok 2021 (nepočítaje dokumenty), doposud se jedná o nejambicióznější nabídku filmů, uvádí Bloomberg. Společnosti napomáhá fakt, že většina celosvětových kin stále trpí pod restrikcemi uvalenými vládami a nedostatkem velkých filmů určených pro kina, jejichž vydání bylo filmovými studii buďto odloženo, nebo rovnou přesunuto na streamovací platformy.
Ačkoli nejambicióznější tvůrci filmů dříve snímky pro streamovací platformy spíše opovrhovali, v posledních letech a především během pandemie Covid-19 představuje Netflix jedno z mála spolehlivých studií a útočišť pro filmaře a mnoho hereckých hvězd.
Netflix této výhody využívá již od minulého roku, kdy se mu podařilo získat několik filmů původně určená pro vydání v kinech. Pro své filmy se mu povedlo získat režisérská jména jako Spike Lee, George Clooney či Gina Prince-Bythewood. V nové nabídce vlastních filmů se objevují herecké hvězdy jako Dwayne Johnson, Ryan Reynolds a Gal Gadot, režisérský debut Hale Berry a krátký film s Leonardem Di Capriem a Jennifer Lawrence. Filmy zabřehnou do všech žánrů od akce, thrilerů a hororů po drama, komedie, westerny a animované snímky.
"S tak velkým globálním obecentstvem je dnes pro filmy veký apetit," uvedl v interview Scott Stuber, filmový ředitel Netflixu. "Jsem nadšen z různorodosti nabídky, kterou náš tým tvoří."
Akcie společnosti Netflix na NASDAQ klesají o 0,46 % na 496,82 USD.
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Netflix reportoval za 1Q nad očekáváním a potvrdil celoroční výhled
- Netflix ve 4Q zaznamenal nejvyšší nárůst předplatitelů ve své historii, a to výrazně nad očekáváním
- Netflix ve 3Q překvapil nárustem předplatitelů, společnost zvýšila výhled pro celý rok 2024
- Netflix ve 2Q překvapil nárůstem předplatitelů, navyšuje výhled provozní marže
Nejnovější:
- Americké akcie se obchodují bez jasného směru, výsledky zveřejnily Coca-Cola, PayPal, Kraft Heinz
- USA: Index cen domů FHFA v únoru meziměsíčně vzrostl o 0,1 % při očekávání růstu o 0,3 %
- Společnost Kraft Heinz reportovala výsledky za 1Q a snížila výhled očištěného zisku na akcii
- Coca-Cola reportovala očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním analytiků
- Americké futures kontrakty oscilují kolem nuly
- USA: Velkoobchodní zásoby v březnu dle předběžných dat vzrostly o 0,5 % při očekávání 0,6 %
- PayPal vykázal výnosy za 1Q mírně pod očekáváním, výhled kvůli globální nejistotě ponechal nezměněný
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,03 %), ropa (-1,60 %), měď (+1,22 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,91
- Photon Energy zveřejnil výroční zprávu za rok 2024