Akcie J.P. Morgan a Goldman Sachs ztrácí po komentáři zástupců bank k očekávaným výsledkům
Komentáře zástupců J.P. Morgan a Goldman Sachs na konferenci Barclays korigují očekávání analytiků ohledně výkonnosti bank.
Provozní ředitel největší americké banky J.P. Morgan Daniel Pinto varoval, před příliš pozitivními projekcemi analytiků ohledně nákladů a čistého úrokového výnosu na příští rok, jehož současné odhady 89,5 mld. USD nejsou dle Pinta přiměřené vzhledem k očekávanému vývoji úrokových sazeb a hodnotu vidí níže. Pinto zároveň uvedl, že poplatky plynoucí z investičního bankovnictví ve 3Q a výnosy ze segmentu trhů by mohly vzrůst o 15 %, respektive 2 %, což je podle Bloombergu pod odhady analytiků.
Výkonný ředitel investiční banky Goldman Sachs David Solomon na stejné konferenci uvedl, že očekává 10% pokles výnosů z obchodování za 3Q vzhledem k vývoji v segmentu dluhopisů, což je též pod odhady. Analytici projektovali 6,6% pokles, uvádí Bloomberg. Banka také očekává odpis 400 mil. USD ve spotřebitelské divizi v rámci ústupu od kreditních karet.
Analytik Mike Mayo z Wells Fargo poznamenal: „Je zajímavé, že Goldman Sachs neposkytla výhled pro investiční bankovnictví, což ponechává možnost, že se banka podělila o špatné zprávy, ale ne o dobré zprávy.“ Banka tak mohla snižovat očekávání před reportem výsledků příští měsíc, uvádí Bloomberg.
Akcie J.P. Morgan (JPM) dnes ztrácí 6,9 % na 201,87 USD a Goldman Sachs (GS) ztrácí 4,8 % na 464,95 USD.
Tobiáš Kohout
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Goldman Sachs reportovala za 4Q, výsledky překonaly analytický konsensus
- JPMorgan zveřejnila výsledky, výnosy z obchodování dluhopisů, měn a komodit pozitivně překvapily
- Silné výnosy z obchodování akcií ve 3Q pomohly investiční bance Goldman Sachs překonat odhady
- JP Morgan reportuje zisk na akcii ve výši 4,37 USD a navyšuje roční výhled čistých úrokových výnosů
- Zámořské indexy mírně oslabují
Nejnovější:
- USA uzavírají poklesem
- Amerika citelně oslabuje
- Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
- Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
- Pražská burza prohlubovala ztráty
- Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
- USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan podle konečných dat v únoru na 65,7 b.
- USA: Index PMI ve výrobě v únoru dle předběžných dat na 51,6 b. při očekávání 51,4 b.
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně, Dow Jones futures -0,58 %