Trump pozastavil většinu vyšších recipročních cel na 90 dní, některá cla však stále přetrvávají
Americký prezident Donald Trump včera večer pozastavil většinu vyšších recipročních cel na 90 dní. Na státy, které byly dotčeny vyššími cly, nyní platí základní 10% sazba. Výjimka je Čína, kde cla byla navýšena na 125 %. Cla na ocel, hliník a automobily přetrvávají na stávající úrovni.
Americký prezident pozastavení odůvodnil tím, že více než 75 států kontaktovalo jeho vládu se zájmem jednat o obchodních překážkách.
„Na základě nedostatku úcty, kterou Čína prokázala světovým trhům, tímto zvyšuji cla uvalená na Čínu Spojenými státy americkými na 125 %, s okamžitou platností,“ uvedl včera Donald Trump na sociální síti Truth Social.
Trump taktéž včera zopakoval, že má v úmyslu pokračovat s dalšími cly na sektory včetně farmaceutického průmyslu.
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- US trhy uzavírají růstem
- Americké indexy v zeleném
- Frankfurtská burza na konci týden oslabila o necelé procento
- Morgan Stanley reportovala výsledky za 1Q, výnosy z obchodování s akciemi oznámila nad očekávání
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- JPMorgan zveřejnila výsledky za 1Q nad očekáváním a zvýšila výhled ročních čistých úrokových výnosů
- Americké akcie v úvodu obchodování rosotu, reportovaly BlackRock, JP Morgan, Morgan Stanley a další
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- Vydáváme novou analýzu na akcie Komerční banky s cílovou cenou 1 056 Kč a doporučením „Držet“
- USA: Index výrobních cen v březnu meziročně vzrostl o 2,7 % při očekávání 3,3 %